Skuteczne zabiegi wybielające

Piękny i zdrowy uśmiech jest nieodłącznym elementem efektownego wyglądu. Jednakże nie każdy może się poszczycić wspaniałymi, białymi perełkami. Powodów tego kompleksu jest bardzo wiele: począwszy od zaniechanej profilaktyki, przez niezdowy styl życia, aż po uwarunkowania genetyczne. Współczesna stomatologia opracowała wiele sposobów na piękne, białe zęby. Spośród wszystkich metod wybielających bardzo ciężko wybrać skuteczny sposób. Najlepszym z możliwych rozwiązań jest ta alternatywa, którą zaproponuje stomatolog. Jeżeli jednak z różnych względów nie jest to możliwe, to za pośrednictwem preparatów dostępnych w aptekach lub drogeriach - i to w domowym zaciszu. Tu, pojawia się pytanie które metody wybielania zębów są najskuteczniejsze?

W medycynie funkcjonuje zasada, mówiąca o tym że nie ma metod, terapii lepszych i gorszych, skuteczność tkwi w tym, by doprać odpowiednią metodę do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zatem bardzo ważną rolę odgrywa tutaj doświadczenie stomatologa. To właśnie w kwestii specjalisty, po wstępnych badaniach - leży dobór odpowiedniej metody wybielającej dostosowanej do potrzeb pacjentów. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku ubytków, przebarwień zabieg wybielający nie przyniesie pożądanych efektów. Na jakość efektów wpływa także żywotność struktury zęba. Współczesna stomatologia po wielu latach badań, opracowała metody wybielające, które z powodzeniem poradzą sobie także z uzębieniem w kiepskim stanie. Zazwyczaj niezależnie od sposobu wybielania, pierwszy zabieg odbywa się w gabinecie stomatologicznym.

Wtedy, w zależności od poziomu przebarwień lekarz stomatolog wybierze intensywnie działające preparaty. Cały proces wybielania, odbywa się pod czujnym okiem specjalisty, dlatego ryzyko że zabieg nie przyniesie efektu jest bardzo nikłe. Na taki zabieg w gabinecie lekarskim mogą decydować się również osoby, borykające się z nadwrażliwością dziąseł. Dentysta w takich przypadkach omija miejsca zagrożone nadwrażliwością miejsca, za sprawą czego proces wybielania jest całkowicie bezbolesny. Jeśli pierwsza wizyta przebiegła bez większych problemów, to następne zabiegi mogą być przeprowadzone w domowym zaciszu.W sytuacjach, specjalista dobiera specyfiki oparte na aktywnych substancjach. Jeśli nie przyniosą one pożądanych efektów, warto wesprzeć kurację o odpowiednią temperaturę lub światło ultrafioletowe. Czynniki te znane są bowiem, jako procesy przyspieszające rozpad związków tlenu - czyniąc wybielanie naprawdę skutecznym zabiegiem.