Bezbolesne znieczulenie

Technologia zmierza nieustannie do przodu, ingerując różne dziedziny życia człowieka. Jednakże największy wpływ ma ona na medycynę. Stomatologia również skorzystała na innowacjach technologicznych. Dotychczas, wizyta u dentysty u aż 50 % pacjentów budziła niepokój, większość z nich nie obawia się samego dentysty, czy też wykonywanego przez niego zabiegu, a bolesnego znieczulenia. Dziś, już nie trzeba bać się bólu bowiem leczenie stomatologiczne może już być bezbolesne. Nowoczesne środki znieczulające zniosą także każdą nadwrażliwość. Rzeczywiście, tradycyjne wprowadzanie środka znieczulającego za pomocą strzykawki podczas zabiegu stomatologicznego jest źródłem największego bólu. Strzykawka, aplikuje preparat znieczulający pod wysokim ciśnieniem, tym samym rozrywając żywą tkankę powodując niemiłosierny ból.

Znieczulenie komputerowe idealnie przydaje się również w leczeniu dziecięcych ząbków. W opozycji do tej metody znajduje się metoda komputerowego znieczulenia. Jest to rozwiązanie nie tylko bezbolesne, ale i komfortowe. Preparat znieczulający wprowadzany jest bez użycia igły. Co to oznacza? Mniejszy stres oraz brak bólu podczas całej wizyty w gabinecie lekarza. Pacjenci z nadwrażliwością, dzieci mogą zatem odetchnąć z ulgą. Niemniej, ta nowoczesna technika znieczulająca, daje pacjentowi coś jeszcze - komfort po zabiegu stomatologicznym. To wszystko jest możliwe, gdyż preparat znieczulający jest aplikowany z taką prędkością, która pozwala tkankom na bieżąco wchłaniać dostarczany płyn - bez udziału wysokiego ciśnienia, dlatego nie ma przykrego odczucia rozpierania dziąsła.

Cały proces wprowadzenia środka znieczulającego, kontrolowany jest przez precyzyjny system komputerowy, co minimalizuje nie tylko ryzyko pojawienia się bólu, ale i ewentualnych powikłań. Kolejną zaletą metody komputerowej jest czas trwania znieczulenia, który nie przekracza pięciu minut. Reakcja organizmu jest natychmiastowa, po zakończeniu aplikacji tkanki są już znieczulone, a stomatolog może przystąpić do zabiegu. To innowacja, gdyż tradycyjne techniki wydłużają całą wizytę aż o kwadrans. Znieczulenie komputerowe, gwarantuje również unikalny komfort po wizycie. Największym dyskomfortem po zabiegu, było odrętwienie twarzy. Przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii znieczulającej pacjent cały czas zachowuje pełną mimikę, może normalnie mówić, twarz zachowuje naturalny wygląd. Dzieje się tak dlatego, iż znieczulenie komputerowe ma charakter miejscowy. W związku z tym, zaraz po zabiegu dentystycznym można śmiało wrócić do codziennych obowiązków.