Dlaczego zrezygnować ze znieczulenia strzykawką

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje coś takiego jak strach przed zastrzykiem. Okazuje się, że igły boi się naprawdę masa osób. Jednak obecnie między innymi u dentysty można już to skutecznie rozwiązać. Wykorzystać powinniśmy znieczulenie komputerowe, które będzie w stanie zastąpić skutecznie tradycyjną strzykawkę a jednocześnie wszystko odbędzie się bezboleśnie. Dlatego z takiej tradycyjnej strzykawki można rezygnować.

1. Mniej bólu u dentysty -  Strzykawka straszy nas od dziecka. Zastrzyk tak naprawdę jest czymś co sprawia, że wiele osób w ogóle u dentysty się nie pojawia. A to prowadzi do sytuacji, w której nawet 90% Polaków ma problem z pojawiającą się próchnicą. Od niedawna wprowadzone zostało znieczulenie komputerowe, które jest świetną propozycją dla tych, którzy boją się bolesnego znieczulenia. Proces jest tutaj kontrolowany przez komputer, który odpowiada za podawanie znieczulenia. Wszystko odbywa się w tempie fizjologicznym, dzięki czemu nie będzie dochodziło do rozerwania tkanek i nie pojawią się dolegliwości bólowe.

2. Nie poczujesz ukłucia -  Bólu nie będzie przy ukłuciu, ponieważ z cienkiej igły będzie przed wprowadzeniem do dziąsła wydobywać się płyn znieczulający. W ten sposób od razu dziąsło jest znieczulone i nawet delikatne ukłucie nie będzie tutaj odczuwalne i dlatego takie rozwiązanie świetnie się sprawdza.

3. Mogą znieczulić tylko 1 ząb - Duże znaczenie ma również to, że takie znieczulenie pozwala nam odciąć od bólu pojedynczego zęba. Wszystko będzie się odbywało z niezwykłą precyzją. W przypadku znieczulenia tradycyjnego taka możliwość nie istniała, ponieważ znieczulenie było wtedy zbyt ryzykowne, obecnie precyzja przy komputerze jest lepsza i staje się to możliwe.

4. Znika odrętwienie twarzy - Dla wielu osób zaletą będzie także to, że znieczulenie w takiej formie nie powoduje przykrych doznań, które wiązać się mogą z zastrzykiem tradycyjnym. Będzie to również ważne w przypadku dzieci, które boją się leczenia i przykrych doznań, a wśród nich również pojawiającego się odrętwienia.

5. Ukrywają źródło lęku - Znieczulenie takie jest idealną propozycją dla tych wszystkich osób, które boją się igieł. Aplikator jest podobny do długopisu, a niewielka igła w ogóle nie będzie tam widoczna, dlatego nie trzeba się będzie bać.

6. Ważne dla dzieci -  Znieczulenie takie będzie prawdopodobnie szczególnie ważne dla dzieci. To one najczęściej obawiają się dentystów oraz bólu. Istnieje u nich także bardzo niski prób bólu i dlatego nowoczesne forma bezbolesnego znieczulenia może być ważna.