Rodzaje tatuaży
shutterstock_77805829

A A A

Wiele osób podejmując decyzję o chęci posiadania tatuażu nie jest zdecydowana na konkretny jego wzór i rodzaj. Dla jednych mają to być określone symbole, dla innych rysunki upamiętniające ważne wydarzenia w ich życiu, a dla jeszcze innych jest to zwykła forma ozdoby ciała.

Czy można więc mówić o uschematyzowanych rodzajach tatuaży?

Z pewnością nie da się zrobić szczegółowego podziału, jednak możemy wyróżnić kilka najbardziej popularnych typów, do których zaklasyfikujemy sporą część tatuaży, które są współcześnie robione przez ludzi.

Rodzaje tatuaży

Tribal, fot. augrust via Compfight cc

Tribale

Przede wszystkim istnieją tak zwane tribale. Moda na nie wywodzi się z Polinezji i są to wyobrażenia sił natury, wiatru, ognia, ziemi, świata zwierząt, roślin. Każdy prawdziwy tatuaż tego typu powinien być prosty w odbiorze i ma za zadanie informować otoczenie, kim jest jego posiadacz.

Tatuaże więzienne

Kolejnym typem są tatuaże więzienne. Do grupy tej zaliczamy wzory, które informują o profesji przestępczej, symbole wykonane specjalnie na życzenie danego więźnia oraz znaki sugerujące hierarchię, jaka panuje w danym zakładzie karnym.

Yakuza

Zupełnie inną odmianą są tak zwane yakuza. Ich nazwa pochodzi od gry karcianej i jest znana każdemu miłośnikowi tej sztuki ozdabiania ciała. Początkowo były one wykonywane w formie kary za nieposłuszeństwo, jednak później stały się elementem pomagającym uznać kogoś za członka organizacji przestępczej. Taki wzór tworzy się zwykle przy pomocy historycznych technik, czyli igły i młoteczka. Sprawia to podobno niesamowity ból, jednak trzeba znać cierpienie, żeby do tej organizacji w ogóle należeć.

Rodzaje tatuaży

Tatuaż z imieniem, fot. (((o.kvlt))) via Compfight cc

Napisy, sentencje

Grupą, która zwłaszcza w ostatnich latach bardzo zyskała na popularności są tatuaże w formie napisów lub sentencji życiowych, w przeróżnych językach. Najbardziej ryzykownym jest chyba tatuowanie sobie imienia swojej miłości. Nieraz było bowiem głośno o sytuacjach, w których ludzie żałowali wcześniejszej decyzji, po rozstaniu ze swoją partnerką, bądź partnerem na całe życie.

Do popularniejszych rysunków należą także demony i diabły, czyli wszystkie postacie stylizowane na straszne, śmiertelne i niesamowicie groźne.

Tatuaże celtyckie

Dość wymagające okazują się tatuaże celtyckie. Opierają się na mnogości występujących wzorów, które z kolei tworzą niesamowicie złożone i wypracowane plecionki i spirale.

Nawet, jeżeli nie mamy wybranego wzoru, tatuażysta powinien starać się nam pomóc. Najważniejsze tylko, żeby dobrze uzgodnić z nim, co chcemy mieć na naszym ciele, żeby później nie żałować tej decyzji do końca życia.

Skomentuj lub zadaj pytanie!

*
  1. Re: Rodzaje tatuaży Pomocy !!!

    Dzień Dobry .
    Mam prośbę czy mogli byście mi napisać jak nazywają się tatuaże że widać organy ludzkie znaczy bez skóry ala biomechanika nigdzie nie moge znaleść a potrzebuje bardzo wzorów . jak macie jakies grafiki prosze o wysłanie albo sama nazwa. Dziękuje :)

    Odpowiedz